Misja


"Człowiek jest wielki

nie przez to, co ma,

nie przez to, kim jest,

lecz przez to,

czym się dzieli z innym".

Jan Paweł II

W Domu obecnie zamieszkuje 51 mężczyzn w przedziale wiekowym 20-80 lat. Są to Panowie w większości pochodzący z województwa śląskiego. Wraz z pracującym Personelem staramy się stworzyć mieszkańcom warunki domowe, zaspokoić ich potrzeby i pomóc tym, którzy nie są w stanie sami wykonać podstawowych czynności życiowych. Nasz Dom jest placówką świadczącą całodobowe usługi opiekuńczo - rehabilitacyjno - terapeutyczne dla niepełnosprawnych intelektualnie mężczyzn.


Korzystamy z pomocy dwóch lekarzy - Internisty i Psychiatry. Każdy Mieszkaniec naszego Domu ma opracowany Indywidualny Plan Opieki (indywidualny plan wsparcia) i Opiekuna w postaci Pracownika pierwszego kontaktu.


Podopieczni naszego Domu wychodzą do ZOO, kina, teatru, restauracji, wyjeżdżają do swych rodzin. W Domu organizowane są Festyny Rodzinne, zabawy karnawałowe, Św. Mikołaj, Andrzejki, uroczysta Wigilia. W ramach terapii zajęciowej Panowie malują, fotografują, śpiewają, gotują itp. W wolnym czasie czytają książki, gazety, oglądają TV i słuchają radia.

Personel Domu stara się podnosić swoje kwalifikacje, aktywizować mieszkańców, aby umieli sami dokonywać wyboru i stanowili o sobie, aby byli w miarę swych możliwości bardziej samodzielni. Zaspakajając niezbędne potrzeby bytowe, zdrowotne, społeczne, kulturalne nie zapominamy o religijnych. Nasi Panowie raz w tygodniu biorą udział we Mszy św. (sobota) w kaplicy domowej. Księża tutejszej parafii w każdej chwili służą pomocą naszym mieszkańcom.

Informacja wytworzona przez:
Krzysztof Jojko
email: serwis@net-pc.pl tel.:501-00-74-78
, w dniu:  14‑04‑2013 19:38:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Krzysztof Jojko
email: serwis@net-pc.pl tel.:501-00-74-78
, w dniu:  14‑04‑2013 19:38:00
Data ostatniej aktualizacji:
10‑08‑2015 10:20:38
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie